Evde Bakım Hizmetleri, kronik hastalıkları nedeniyle ya da başka hastalıklar nedeniyle tedavilerine evde devam edilmesi gereken hastalar ile yaşlı ve bakıma ihtiyacı olan bireyler, fiziksel engelliler ve benzeri durumdaki kişiler için yerinde sunulan tıbbi teşhis, tedavi ve bakım destek hizmetlerini kapsar.

Hangi hastalık ya da durum nedeniyle olursa olsun, evde bakım gerektiren ve hastalığı nedeniyle fiziksel kısıtlılığı olan bir hastanın, sürekli ihtiyaç duyduğu tedavi ve tıbbi destek hizmetleri için hastanelere ve sağlık kuruluşlarına götürülüp getirilmeleri çoğu kez hem hasta hem de hasta yakınları için zor, zaman kaybına yol açan pahalı bir yöntem olmaktadır.

Ayrıca ülkemizde hastane yatak kapasitelerinin sınırlı olması, uzun süren hastane yatışlarının tedaviye dirençli ve yaşamı tehdit eden 'hastane enfeksiyonlarına' yol açması gibi zorunlu tıbbi durumlar nedeniyle, hekimler de böyle hastaların genelde 'evde bakılmasını' önermektedirler. Böyle durumlarda hastalar ve özellikle de hasta yakınları ne yapacaklarını şaşırmakta, nereden ve nasıl hizmet alacakları konusunda çoğu kez çaresiz kalmaktadırlar.

HomeCare Evde Sağlık ve Bakım Hizmetleri, bir gün hepimizin karşılaşabileceği böyle durumlarda; tedavisi ve bakımı evde yapılması gereken hastalar ve yakınları için uzman kadrosuyla tıbbi danışmanlık ve hizmet sunmakla birlikte onların yaşamını kolaylaştırmayı amaçlayan, Sağlık Bakanlığı tarafından “evde bakım merkezi hizmeti” vermeye ruhsatlı bir kuruluştur.

Hastanın bulunduğu ev ortamında, uzman doktor muayenesinden, hemşirelik hizmetlerine, fizyoterapi hizmetlerinden laboratuvar tetkiklerine kadar birçok hizmet seçeneği ile hastanın ve yakınlarının günlük yaşam akışını bozmadan, en yüksek standartlardaki hizmet ve danışmanlığı hasta ve hasta yakınlarına ulaştırmayı hedeflemektedir.